Hometown Sports
Don't Miss

Mc Swimmers’ Results

Overall scores
Girls
Trinity- 97
Mifflin County- 72
Boys
Trinity- 95
Mifflin County- 71
Girls 200 Medley Relay
1st place-Team of Morgan Robinette, Hannah Bonson, Macy Becker, and Sophia Aurand time of 2:11.23
3rd place- team of Kaegan Matthews, Grace Kauffman, Jackelyn Fultz, and Jordyn Kile time of 2:26.09
Boys 200 Medley Relay
2nd place- tema of Alex Larson, Braden Kibe, Kevin Neavling, and Isaac Iron Cloud time of 1:57.99
Girls 200 yard Freestyle
2nd place- Hannah Bonson time of 2:11.46
Boys 200 yard Freestyle
1st place- Kevin Neavling time of 2:01.07
3rd place- Cade Pollock time of 2:21.38
Girls 200 Yard IM
2nd place- Morgan Robinette time of 2:40.22
3rd place- Grace Kauffman time of 2:47.53
Boys 200 yard IM
2nd place- Brden Kibe time of 2:25.58 (district qualifying time)
3rd place- Ethan Andrews time of 2:27.96
Girls 50 yard Free
3rd place- Sohpia Aurand time of 30.20
Boys 50 yard Free
2nd place- Isaac Iron Cloud time of 24.74
3rd place- Tyler Mitchell time of 26.18
Girls 100 yard butterfly
1st place- Macy Becker time of 1:08.29
Boys 100 yard Butterfly
3rd place- Alex Larson time of 1:08.34
Girls 100 yard free
3rd place- Morgan Robinette time of 1:03.06 (district qualifying time)
Boys 100 yard free
2nd place- Isaac Iron Cloud time of 55.24
Girls 500 yard Free
3rd place- Jordyn Kile time of 6:37.98
Boys 500 yard free
1st place- Kevin Neavling time of 5:35.98
3rd place- Kyler Snook time of 7:50.08
Girls 200 yard Free relay
3rd place- Team of Grace Kauffman, Hayley Fultz, Sophia Aurand, and Jordyn Kile time of 2:09.15
Boys 200 yard free relay
2nd place- Team of Ethan Andrews, Cade Pollock, Tyler Mitchell, and Braden Kibe time of 1:48.68
Girls 100 yard Backstroke
2nd place- Macy Becker time of 1:10.20
3rd place- Grace Kauffman time of 1:20.68
Boys 100 yard Backstroke
1st place- Alex Larson time of 1:05.17
3rd place- Ethan Andrews time of 1:08.09
Girls 100 yard breaststroke
1st place- Hannah Bonson time of 1:16.60
3rd place- Jackelyn Fultz time of 1:29.88
Boys 100 yard breaststroke
3rd place- Braden Kibe time of 1:18.05
Girls 400 yard free relay
2nd place- Team of Macy Becker, Jackelyn Fultz, Morgan Robinette, and Hannah Bonson time of 4:19.55
3rd place- Team of Hayley Fultz, Brianna Hummel, Kaegan Matthews, and Jordyn Kile time of 1:57.21
Boys 400 yard free relay
2nd place- team of Alex Larson, Kevin Neavling, Cade Pollock, and Isaac Iron Cloud time of 3:59.52

Juniata High School Swimmers Results
Sydney Houtz
Girls 50 yard Freestyle time= 25.89 (district qualifying time)
Girls 500 yard freestyle time=5:46.10 (district qualifying time)
Sean Fitzgerald
Boys 50 yard freestyle time= 28.38
Boys 100 yard backstroke time= 1:17.18

Leave a Reply

Your email address will not be published.