Hometown Sports
Don't Miss

Mifflin County Results from this weekends Ultimate Warrior

 

Results for Mifflin County Hs @ Ultimate Warrior  (01/26 – 01/27/2024)

Brian Albert (Mifflin County Hs) – DNP
Marcus Gable (Philipsburg Osceola Area Hs) over Brian Albert (Mifflin County Hs) (TF 19-4 2:15)
Brian Albert (Mifflin County Hs) over Keegan Bagley (Sullivan County Hs) (Dec 6-1)
Brian Albert (Mifflin County Hs) over Liam Adams (Muncy Hs) (Fall 2:08)
Cons. Round 4 – Jonathan Earle (Wyalusing Valley Area Hs) over Brian Albert (Mifflin County Hs) (MD 9-0)

Andrew Alexander (Mifflin County Hs) – DNP
Andrew Alexander (Mifflin County Hs) over Gerald Fiske (Oswayo Valley Hs) (Fall 0:59)
Aaden Schiefer (Central York Hs) over Andrew Alexander (Mifflin County Hs) (Dec 12-7)
Andrew Alexander (Mifflin County Hs) over MIkey Zahorak (Westmont Hilltop Hs) (Fall 2:39)
Andrew Alexander (Mifflin County Hs) over Western Slingland (Wilson Area Hs) (MD 14-0)
Andrew Alexander (Mifflin County Hs) over Brayden Sidney (Hollidaysburg Area Hs) (Dec 3-1)
Gavin Heverly (Central Mountain Hs) over Andrew Alexander (Mifflin County Hs) (Dec 6-2)
Andrew Kapec (Sullivan County Hs) over Andrew Alexander (Mifflin County Hs) (Fall 1:34)

Avery Aurand (Mifflin County Hs) – DNP
Avery Aurand (Mifflin County Hs) over Luke  Stutzman (Hughesville Hs) (Fall 3:38)
Avery Aurand (Mifflin County Hs) over Kaleb Kinzey (Armstrong High School) (Dec 2-0)
Avery Aurand (Mifflin County Hs) over Jimmy Mitkowski (Lake Lehman Hs) (Dec 4-1)
Avery Aurand (Mifflin County Hs) over Mitchell Baronner (Hollidaysburg Area Hs) (Fall 3:47)
1st Place Match – Kyle Scott (Tyrone Area Hs) over Avery Aurand (Mifflin County Hs) (TB-1 (Fall) 7:28)

Reese Christine (Mifflin County Hs) – DNP
Reese Christine (Mifflin County Hs) over Carter  Wilson (Dubois Area Hs) (MD 11-3)
Reese Christine (Mifflin County Hs) over Mark  Lattieri (Claysburg Kimmel Hs) (MD 15-1)
Kyle Scott (Tyrone Area Hs) over Reese Christine (Mifflin County Hs) (Dec 7-0)
Kaleb Kinzey (Armstrong High School) over Reese Christine (Mifflin County Hs) (Fall 1:22)

Truitt Davis (Mifflin County Hs) – DNP
Truitt Davis (Mifflin County Hs) over Sawyer McGinnis (United Hs) (Fall 3:09)
Sawyer Robinson (Towanda Area Hs) over Truitt Davis (Mifflin County Hs) (Dec 6-3)
Truitt Davis (Mifflin County Hs) over Gavin Hannold (Central Clarion) (Fall 0:56)
Ryvan Audi (Richland Hs) over Truitt Davis (Mifflin County Hs) (Dec 7-0)

Kamden Everly (Mifflin County Hs) – DNP
Kamden Everly (Mifflin County Hs) over Colten Rowles (Juniata Hs) (Dec 7-0)
Kamden Everly (Mifflin County Hs) over Hunter Kephart (Philipsburg Osceola Area Hs) (Fall 3:12)
Kamden Everly (Mifflin County Hs) over David M`Balla (Wilson Area Hs) (Dec 7-0)
Kamden Everly (Mifflin County Hs) over Samson  Deeb (Dubois Area Hs) (MD 10-2)
Kamden Everly (Mifflin County Hs) over Colten Rowles (Juniata Hs) (Dec 7-0)
Logan Powell (Central Clarion) over Kamden Everly (Mifflin County Hs) (Dec 7-1)
Cons. 5th – Carson  Rockwell (Canton Jr Sr Hs) over Kamden Everly (Mifflin County Hs) (Fall 2:55)

Parker Kearns (Mifflin County Hs) – DNP
Parker Kearns (Mifflin County Hs) over Chase Tresnicky (Richland Hs) (TF 20-4 2:31)
Parker Kearns (Mifflin County Hs) over Alex Moser (Pen Argyl Area Hs) (TF 18-3 2:11)
Parker Kearns (Mifflin County Hs) over Chris Cibrone (Peters Twp Hs) (Dec 7-1)
Luke Sipes (Altoona Area Hs) over Parker Kearns (Mifflin County Hs) (Dec 4-3)
Parker Kearns (Mifflin County Hs) over Jordan Thompson (Bradford Area Hs) (Dec 3-1)
Cons. 3rd – Parker Kearns (Mifflin County Hs) over Wyatt Dillon (Central York Hs) (Dec 4-3)

Jake Knable (Mifflin County Hs) – DNP
Chase Shaner (Hughesville Hs) over Jake Knable (Mifflin County Hs) (Dec 6-3)
Jake Knable (Mifflin County Hs) over Aaron Chewning (Dubois Area Hs) (Fall 0:30)
Jake Knable (Mifflin County Hs) over Giovanni DiBiagio (Wilson Area Hs) (Fall 5:21)
Ian O`Shea (Port Allegany Hs) over Jake Knable (Mifflin County Hs) (Fall 4:56)

Levi Marks (Mifflin County Hs) – DNP
Richard Rawlings (Tyrone Area Hs) over Levi Marks (Mifflin County Hs) (Fall 1:27)
Levi Marks (Mifflin County Hs) over Levi Firm (Cambria Heights Hs) (Fall 2:23)
Landon Knisley (Claysburg Kimmel Hs) over Levi Marks (Mifflin County Hs) (Fall 2:03)

Gavin Mickey (Mifflin County Hs) – DNP
Gavin Mickey (Mifflin County Hs) over Jacob Alrich (Oswayo Valley Hs) (TF 19-3 0:36)
Zack Travis (United Hs) over Gavin Mickey (Mifflin County Hs) (Dec 6-2)
Gavin Mickey (Mifflin County Hs) over Logan Harpster (Juniata Valley Hs) (Fall 0:30)
Gavin Mickey (Mifflin County Hs) over Matthew Dick (Juniata Valley Hs) (TF 16-0 1:45)
Gavin Mickey (Mifflin County Hs) over Bryce  Brungard (Central Mountain Hs) (Dec 3-1)
Mason Higley (Towanda Area Hs) over Gavin Mickey (Mifflin County Hs) (Fall 1:37)
Cons. Round 6 – Gavin Mickey (Mifflin County Hs) over Harrison Mummah (Juniata Hs) (MD 9-0)
Cons. 5th – Juuso Young (Port Allegany Hs) over Gavin Mickey (Mifflin County Hs) (Dec 1-0)

Dekker Pietzsch (Mifflin County Hs) – DNP
Dekker Pietzsch (Mifflin County Hs) over John Quinton (Southern Columbia Area Hs) (Dec 2-0)
Jonah McCoy (Westmont Hilltop Hs) over Dekker Pietzsch (Mifflin County Hs) (Fall 3:48)
Dekker Pietzsch (Mifflin County Hs) over Cash Allshouse (Indiana Area Hs) (Fall 4:28)
Casey Resek (Reynolds Hs) over Dekker Pietzsch (Mifflin County Hs) (Fall 2:05)

Deakon Schaeffer (Mifflin County Hs) – DNP
Deakon Schaeffer (Mifflin County Hs) over Abe Weirich (Mount Union Area Hs) (Fall 2:49)
Deakon Schaeffer (Mifflin County Hs) over issac basa (Marion Center Area Hs) (Fall 0:46)
Deakon Schaeffer (Mifflin County Hs) over Kaden Barnhart (River Valley Hs) (Dec 8-1)
Carter Davis (Central York Hs) over Deakon Schaeffer (Mifflin County Hs) (Dec 5-2)
Deakon Schaeffer (Mifflin County Hs) over Will Turner (Indiana Area Hs) (MD 11-3)
Cons. 3rd – Vito Gentile (Reynolds Hs) over Deakon Schaeffer (Mifflin County Hs) (Dec 5-3)

Colby Seiler (Mifflin County Hs) – DNP
Colby Seiler (Mifflin County Hs) over Alec Formaini (Armstrong High School) (MD 9-1)
Colby Seiler (Mifflin County Hs) over Carter Vos (Dubois Area Hs) (Fall 0:34)
Brayden Andrews (Southern Columbia Area Hs) over Colby Seiler (Mifflin County Hs) (SV-1 6-4)
Colby Seiler (Mifflin County Hs) over Luke Ananea (Central Mountain Hs) (Dec 7-3)
Holden  Ward (Canton Jr Sr Hs) over Colby Seiler (Mifflin County Hs) (Fall 2:38)

Paxton Shawver (Mifflin County Hs) – DNP
Paxton Shawver (Mifflin County Hs) over Connor Higgins (Lake Lehman Hs) (Fall 4:35)
Harris Keares (Central York Hs) over Paxton Shawver (Mifflin County Hs) (Fall 4:47)
Paxton Shawver (Mifflin County Hs) over Antonio Giambanco (Dubois Area Hs) (Dec 5-2)
Paxton Shawver (Mifflin County Hs) over Blayke Lacey (Pen Argyl Area Hs) (Fall 1:30)
Lyle Vermilya (Canton Jr Sr Hs) over Paxton Shawver (Mifflin County Hs) (Dec 8-3)

Leave a Reply

Your email address will not be published.